به گزارش بوشکان نیوز به نقل از مهر، حجت الاسلام سید عبدالهادی رکنی حسینی صبح چهارشنبه در دیدار مدیر جهاد کشاورزی شهرستان گناوه اظهار داشت: در شرع مقدس اسلام کشاورزی از اهمیت بالایی برخوردار است تا جایی که خداوند در قرآن کریم دو واژه حرث و نسل یعنی کشاورزی و جمعیت را در کنار هم آورده است.

امام جمعه گناوه افزود: با پیروزی انقلاب اسلامی، خدمات چهار دهه نظام مقدس جمهوری اسلامی در روستاها بی سابقه بوده است که باید این خدمات به نحو صحیح اطلاع رسانی شود.

وی گفت: یکی از مباحثی که به امنیت غذایی و بهبود وضعیت اقتصادی کشور کمک می‌کند کشت و پرورش محصولات غذایی استراتژیک اما متناسب با اقلیم منطقه است.

حجت الاسلام رکنی حسینی اضافه کرد: ما نباید اصرار بر تولید محصولاتی داشته باشیم که با شرایط آب و هوایی بویژه کم آبی سازگار نیست بلکه باید با بهره وری مناسب از اراضی کشاورزی این زمین‌ها را معطل بارندگی و کشت و دیم های سنتی نکنیم.

وی تصریح کرد: هدایت سرمایه‌های سرگردان به سمت تولیدات کشاورزی و ارائه آموزش‌های لازم در این زمینه، می‌تواند گام مؤثری در رونق تولید و آبادانی روستاها و جلوگیری از مهاجرت روستاییان به شهرها باشد.

جمعه گناوه بیان کرد: مدیریت جهاد کشاورزی گناوه باید سرمایه داران را توصیه و تشویق به سرمایه گذاری در بخش‌های روستایی و تولیدات کشاورزی مناسب کند.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان گناوه در این دیدار گفت: دولت همه ساله تسهیلات بسیاری خوبی را جهت رونق تولید در بخش کشاورزی اختصاص می‌دهد.

عباس تخم افشان افزود: مهم‌ترین معضل و مانع کشاورزی و حتی محصولات گلخانه در منطقه ما بحث کم آبی و یا بی آبی است.