ایسنا/خراسان جنوبی استاندار خراسان جنوبی از نگاه ویژه رئیس قوه قضائیه به رفع مشکلات استان خبر داد.

حمید ملانوری به تشریح نتایج دیدار خود با آیت الله رئیسی رئیس قوه قضائیه و نماینده مردم استان در مجلس خبرگان رهبری پرداخت.

به گزارش بوشکان نیوز به نقل از ایسنا، به نقل از روابط عمومی استانداری خراسان جنوبی، وی با اشاره به بارش‌های بسیار ناچیز سال زراعی جاری اظهار کرد: با عنایت به گستره جمعیت و تأثیر پذیری این گروه کثیر از شرایط خشکسالی، توجه همه حوزه ها به دامداران و کشاورزان استان از مطالبات مطرح شده بود که مورد عنایت واقع شد.

استاندار خراسان جنوبی، موضوع انتقال آب خلیج فارس به کویر لوت و در ادامه به خراسان جنوبی را از اقدامات بسیار مطلوب دولت خواند و گفت: با وجود اقلیم منطقه، خشکسالی های چندین ساله، تبخیر بیش از حد آب به جهت افزایش دمای ناشی از خشکسالی و فرونشست منابع آبی موجود، بهترین راهکار در شرایط فعلی همین انتقال آب از خلیج فارس است.

ملانوری بر تأثیر این طرح عظیم بر توسعه استان خراسان جنوبی نیز تأکید کرد و یادآور شد: این آب در بخش کشاورزی و صنعت استان مصرف می‌شود و ذخایر موجود بیشتر برای مصارف شرب مورد نیاز لحاظ خواهد شد.

استاندار خراسان جنوبی در ادامه این دیدار از اقداماتی گفت که در راستای بهره برداری از ذخایر غنی استان در زمینه‌های کشاورزی، معدن، صنعت، گردشگری و مرز  انجام شده است.

ملانوری ادامه داد: راه اندازی ستاد توسعه خاوران به منظور انسجام بخشی امور و جلب و جذب هر چه بهتر و بیشتر سرمایه گذاران برای بهره برداری از این ذخایر صورت گرفته است.

وی تصریح کرد: تمام این برنامه های در راستای توسعه همه جانبه، متوازن و پایدار استان خراسان جنوبی و در نتیجه افزایش سطح رفاه اجتماعی و درآمد مردم انجام می شود.

به گفته وی، تسهیل شرایط سرمایه گذاری و جلب رضایت سرمایه گذاران به جهت کوتاه کردن مسیرها به ویژه در بخش دریافت استعلامات، مهم‌ترین هدف ما از راه اندازی این ستاد است.

استاندار خراسان جنوبی به موضوع مرز و اهمیت آن در توسعه و امنیت استان و کشور اشاره کرد و گفت: در حال حاضر مرز ماهیرود با تمام توان، بخشی از نیاز تجار ایرانی و افغانستانی را پاسخگوست و با وجود این که اغلب مرزهای کشور از کرونا متأثر شده و از ادامه فعالیت بازمانده اند، اما این مرز همچنان در حال فعالیت است.

ملانوری ادامه داد: با عنایت به این که فعالیت‌های مرز ماهیرود توانسته در اشتغالزایی مرزنشینان نقش بسزایی داشته باشد، لذا تعمیم شرایط به دیگر مرزهای استان به طور ویژه در دستور کار قرار گرفته است.

وی یادآور شد: بازگشایی مرز یزدان در شهرستان زیرکوه، دوکوهانه در شهرستان نهبندان و گلورده در شهرستان درمیان از مطالبات به حق مردم به ویژه در مناطق مرزی است.

به گفته وی، بازگشایی این مرزها، ضمن کمک به اشتغالزایی مرزنشینان، تقویت امنیت این مناطق را نیز به همراه دارد.

استاندار خراسان جنوبی سپس به تشریح اقدامات و برنامه‌های استان در راستای تحقق عنوان سال “تولید؛ پشتیبانی‌ها و مانع زدایی ها” پرداخت و گفت: عنوان سال، چراغ راه و خط مشی ما در برنامه ریزی‌هاست.

وی خاطرنشان کرد: بنا به تأکیدی که به مدیران شده، ارزیابی عملکرد دستگاه‌ها بر مبنای همین عنوان سال صورت خواهد گرفت.

انتهای پیام