به گزارش بوشکان نیوز به نقل از مهر، عبدالکریم گراوند صبح پنجشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: شیوع کرونا در استان بوشهر یک روند صعودی دارد و شاهد تاخت و تاز بیماری کرونا از نوع جهش یافته هستیم.

وی از تدوین راهکارهای عملی برای افزایش ظرفیت درمانی نشست تخصصی با حضور مسئولان دستگاه‌های مختلف و نیروهای مسلح خبر داد و بیان کرد: تخت‌های بیمارستانی بخش کرونایی در استان بوشهر افزایش یافته است.

استاندار بوشهر خاطرنشان کرد: برای این منظور، بیمارستان پایگاه هوایی، تأمین اجتماعی و مرکز درمانی پایگاه دریایی و بیمارستان‌های دانشگاه علوم پزشکی ظرفیت لازم را برای بخش‌های کرونایی تخصیص داده‌اند.

وی اضافه کرد: برای رسیدگی به درمان بیماران کرونایی دو بیمارستان صحرایی از سوی منطقه دوم نیروی دریایی سپاه و ستاد مدیریت بحران استان در حالت آماده باش قرار دارد.

گراوند خواستار رعایت پروتکل‌های بهداشتی از سوی همه مردم شد و ادامه داد: در حال حاضر هیچ راهی جز رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی، استفاده از ماسک، لغو دورهمی‌ها و پرهیز از سفر برای کنترل کرونا نداریم.

وی به افزایش روزافزون بیماران بدحال کرونایی در استان اشاره کرد و افزود: همه امکانات درمانی استان بوشهر پای کار آمده است ولی همچنان مهمترین راهکار مقابله با کرونا در خانه ماندن است.

استاندار بوشهر گفت: روند صعودی بیماری به گونه‌ای است که اگر مردم رعایت نکنند، ممکن است روزهای آینده امکان پذیرش بیمار را نداشته باشیم چراکه هرچقدر هم تخت‌ها اضافه شود ولی باز هم محدود است.