احمد لطفی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: یکی از اقدامات مهم کمیته امداد استان بوشهر در راستای رفع نیازهای افراد تحت پوشش و محرومان، تأمین مسکن برای این قشر است که تأثیر بسیار خوبی در زندگی آنها دارد.

وی با اشاره به اینکه محدودیتی برای احداث مسکن برای افراد تحت پوشش نداریم، اضافه کرد: نیاز است که همه مسئولان برای تسهیل در احداث مسکن برای محرومان و نیازمندان پای کار باشند و با کمیته امداد همکاری کنند.

مدیرکل کمیته امداد استان بوشهر خواستار همکاری شهرداری‌ها، ادارات آب، برق، گاز و. … با کمیته امداد شد و افزود: بانک‌ها نیز در این زمینه نقش مهمی دارند و با ارائه تسهیلات مناسب و تسریع و تسهیل در ارائه تسهیلات می‌توانند نقش‌آفرینی کنند.

وی به مشارکت بالای مردم استان بوشهر در اجرای برنامه‌های کمیته امداد اشاره کرد و ادامه داد: در طرح اکرام ایتام و محسنین شاهد مشارکت خوب مردم استان بودیم و همین مشارکت باعث خدمات دهی بهتر شده است.

لطفی با اشاره به ایجاد، آموزش و فراهم‌سازی شش هزار و ۷۰۰ فرصت شغلی برای مددجویان در سال گذشته، تاکید کرد: منابع خوبی برای امسال پیش‌بینی شده است و حدود ۱۰ هزار فرصت شغلی ایجاد خواهد شد.