به گزارش بوشکان نیوز به نقل از مهر، خسرو دهقانی ظهر یکشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: حداکثر تا هشتم اردیبهشت‌ماه نتیجه بررسی صلاحیت داوطلبان شوراهای شهر استان بوشهر پس از دریافت از هیئت نظارت شهرستان توسط فرمانداری‌ها به داوطلبان ابلاغ خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: داوطلبانی که صلاحیت آنها در هیئت‌های اجرایی شهرستان و هیئت‌های نظارت شهرستان رد شده است می‌توانند به مدت چهار روز به هیئت عالی نظارت استان اعتراض کنند.

دبیر ستاد انتخابات استان در مورد بررسی صلاحیت‌های داوطلبان شوراهای شهر در هیئت‌های اجرایی بیان کرد: ۹۸ درصد از داوطلبان شوراهای شهر در هیئت‌های اجرایی شهرستان‌های استان تأیید صلاحیت شده‌اند.

وی افزود: از هزار و ۶۶ داوطلب ثبت نام کننده، تعداد ۲۴ داوطلب قبل از رسیدگی در هیئت‌های اجرایی، انصراف خود را از داوطلب شدن در سراسر استان اعلام کرده‌اند.

دهقانی اضافه کرد: هیئت‌های اجرایی در ۱۰ شهرستان استان بوشهر کار رسیدگی به صلاحیت هزار و ۴۲ داوطلب را مطابق قانون و مستندات دریافتی از مراجع قانونی در موعد مقرر به پایان رساندند.

وی افزود: در مجموع در ۱۰ شهرستان استان صلاحیت هزار و ۲۰ داوطلب، معادل ۹۸ درصد تأیید و صلاحیت ۲۲ داوطلب معادل دو درصد نیز رد شد و در مجموع، تعداد انصراف داوطلبان شوراهای شهر تا کنون به ۲۸ مورد رسیده است.

دبیر ستاد انتخابات استان با اشاره به ثبت نام دو هزار و ۹۵۹ داوطلب در شوراهای روستایی و تیره‌های عشایری در استان بوشهر ادامه داد: تعداد داوطلبان نسبت به دوره گذشته حدود ۹ درصد افزایش داشته است.

وی با اشاره به اینکه ۹ درصد داوطلبان شوراهای روستایی و عشایری استان زن و ۹۱ درصد مرد هستند گفت: صلاحیت داوطلبان در هیئت‌های اجرایی بخش‌های ۲۶ گانه استان پس از استعلام از داوطلبان مورد بررسی قرار می‌گیرد و سپس پرونده‌ها در اختیار هیئت‌های نظارت بخش قرار خواهد گرفت.