به گزارش بوشکان نیوز به نقل از مهر، غلامرضا حاجیانی صبح دوشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: پس از زلزله روز گذشته در گناوه نیروهای ارزیاب و عملیاتی جمعیت هلال احمر برای امدادرسانی به حادثه دیدگان به منطقه زلزله زده اعزام شدند.

وی افزود: با توجه به اعزام تیم‌های ارزیاب و عملیاتی از هلال احمر شهرستان گناوه و همچنین مرکز استان در لحظات اولیه وقوع به کانون زمین لرزه و همچنین اعلام آماده باش سازمان امداد و نجات به استان‌های همجوار و بالگردهای مستقر در استان‌های بوشهر و استان‌های ذکر شده همه امکانات جمعیت هلال احمر جهت کمک رسانی امدادی به حادثه دیده گان شروع شد.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان بوشهر ادامه داد: با بررسی‌های اولیه و ارزیابی‌های صورت گرفته از شهر بندر گناوه و روستاهای همجوار بیشتر خسارات وارد شده به بافت‌های قدیمی در روستاها بوده است.

وی با اشاره به خسارت‌های وارده در روستاهای بهمنیاری، کلر، شول، گماران، اسلام آباد، تاج ملکی و بهمنیاری غربی بیان کرد: تاکنون تعداد ۷۱ دستگاه چادر امدادی بین خانوارهای آسیب دیده از زلزله توزیع شده است.

حاجیانی بیان کرد: ۵۰ نیروی عملیاتی در قالب ۱۰ تیم و با کمک ۱۰ دستگاه خودروی عملیاتی و کمک دار خدمات امدادی را انجام داده‌اند.

وی تعداد مصدومین این زمین لرزه را شش نفر اعلام کرد و گفت: مصدومین خوشبختانه به صورت سرپایی مداوا شده‌اند.